Separatory membranowe umożliwiają stabilny pomiar przepływu w głębokich wodach morskich

Separatory membranowe umożliwiają zaadaptowanie przyrządów pomiarowych do pracy nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Przykładem jest wydobycie ropy i gazu ziemnego z dna morskiego. Dla firm zaangażowanych w ten proces, pewna firma OEM produkuje przyrządy do pomiaru przepływu w oparciu o rurki Venturiego i różnicowe przetworniki ciśnienia. Natomiast Firma WIKA wytwarza specjalistyczne separatory membranowe dostosowane do takiego specyficznego środowiska morskiego.

W głębinach morskich panują surowe warunki. Pomiar przepływu odbywa się przy wysokim ciśnieniu i w szerokim zakresie temperatur. Potrzebny jest sprzęt, który zapewni, po pierwsze: nadzór nad przepływem wydobywanego surowca, a po drugie: pomiar udziału dodatków chemicznych w procesie wydobycia. Niedokładny lub niestabilny pomiar przepływu, a tym bardziej jego awaria, oznacza znaczne straty ekonomiczne. System pomiarowy musi być w stanie wytrzymać ciągłe obciążenie siłami przepływu na głębokości do 3500 metrów. Ponadto, wszystkie podzespoły muszą być odporne na korozję powodowaną przez słoną wodę.

Separatory membranowe firmy WIKA gwarantują niezawodny pomiar przepływu nawet do 3500 metrów pod wodą.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów

Aby stworzyć niezawodny system pomiarowy, wspomniana wcześniej firma OEM potrzebowała odpowiednich separatorów membranowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, frima WIKA była w stanie opracować rozwiązanie spełniające wszystkie wymagania klienta. Separator membranowy wyprodukowany ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej i materiałów niklopochodnych – oto recepta na wytrzymałość. Jeśli zachodzi taka konieczność, separator membranowy można pokryć powłoką ze złota, która dodatkowo zwiększa jego odporność. Także płyn transmisyjny ciśnienia jest dostosowany do zadania. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami w terenie. Aby stworzyć zespół pomiarowy, który będzie funkcjonować bez zarzutu głęboko pod powierzchnią morza, zastosowano specjalistyczny proces spawania.

Osobny proces produkcyjny

Aby spełnić wymienione powyżej wymagania, firma WIKA opracowała osobny proces produkcyjny. Pierwszy etap procesu polega na wytworzeniu separatorów membranowych, a następnie zespawanie z różnicowymi przetwornikami ciśnienia poprzez kapilary, w celu utworzenia kompletnego zespołu pomiarowego. System separatora membranowego jest kalibrowany w laboratorium kalibracyjnym firmy WIKA, które posiada akredytację Niemieckiej Jednostki Akredytacyjnej (Deutsche Akkreditierungsstelle – DAkkS). Aby odtworzyć warunki robocze, badanie przeprowadza się w podwyższonym ciśnieniu statycznym. Klient otrzymuje certyfikat, które potwierdza, że zespół pomiarowy spełnia wymagania względem dokładności w konkretnym zakresie roboczym.

Uwaga
Więcej informacji na temat separatorów membranowych można znaleźć na stronie WIKA. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z nami, z chęcią doradzimy.

Przeczytaj także artykuł
Jak działa separator membranowy?

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonalności, obszarach zastosowań i zaletach separatorów membranowych:Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej