Manometry membranowe dla przemysłu farmaceutycznego

Wymagania i rozwiązanie − Poniższy przykład z rynku chińskiego pokazuje kompetencje firmy WIKA w obsłudze sektora farmaceutycznego: W związku z zapotrzebowaniem na szczepionki przeciwko Covid, jeden z największych producentów szczepionek w Chinach pilnie potrzebował bezpiecznego manometru membranowego o higienicznej konstrukcji, który można sterylizować w autoklawie. Zadanie: Monitorowanie ciśnienia w procesie oczyszczania gotowej szczepionki − przed filtracją i po filtracji. Rozwiązanie: Manometry membranowe serii PG43SA firmy WIKA.

Podczas produkcji system filtrujący poddawany jest sterylizacji w autoklawach przy użyciu nasyconej pary wodnej o temperaturze 121 °C. Sterylizacja odbywa się w regularnych odstępach czasowych i obejmuje także przymocowane przyrządy pomiarowe. Zastosowany manometr musi wytrzymywać warunki takiego procesu. Biorąc pod uwagę wysokie zapotrzebowanie na szczepionki, producent musiał niezwłocznie zaopatrzyć się w odpowiednią ilość przyrządów pomiarowych co umożliwiłoby przyspieszenie produkcji.

Manometry membranowe zapewniają wiele korzyści podczas stosowania w przemyśle farmaceutycznym

Z pomocą przyszli eksperci z dziedziny farmacji z chińskiego oddziału firmy WIKA, proponując manometry membranowe serii PG43SA. Manometry zostały zaprojektowane przez firmę WIKA specjalnie z uwzględnieniem wymagań zastosowań sanitarnych. Ponieważ transmisja ciśnienia odbywa się całkowicie mechanicznie (bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła zasilania), a odporność na przeciążenie jest wysoka, te przyrządy pomiarowe zapewniają utrzymanie nieprzerwanej i bezpiecznej pracy. Manometry membranowe funkcjonują w oparciu o suche ogniwo pomiarowe, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia produktu przez płyn transmisyjny.

Wszystkie przyrządy z serii PG43SA mogą być sterylizowane w autoklawie podczas odpowiedniego procesu czyszczenia. Seria manometrów higienicznych spełniła, więc ogólne wymagania producenta szczepionek, który już wcześniej stosował inne przyrządy pomiarowe firmy WIKA. Firma skupiła się przede wszystkim na modelu PG43SA-C. Wybrana konstrukcja jest niebywale kompaktowa, co ostatecznie przekonało klienta do zakupu. Ponadto, zintegrowane przyłącze procesowe pozwala na zaoszczędzenie miejsca podczas instalacji. Na chwilę obecną żaden produkt na rynku nie może się równać z naszym − manometr membranowy jest wyjątkowy i doskonale sprawdza się w przemyśle farmaceutycznym.

Uwaga
Więcej informacji na temat przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego , a także na temat pomiaru ciśnienia można znaleźć na stronie WIKA. Szczegóły dotyczące różnych wersji manometrów membranowych można znaleźć na odpowiedniej stronie produktowej: PG43SA-C, PG43SA-D, PG43SA-S. W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z nami.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznym pomiarze ciśnienia w zastosowaniach sanitarnych − Manometry membranowe w wykonaniu higienicznym:

 Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej