KFM

WIKA Polska może pochwalić się 100-letnią historią  marki KFM. Skrót KFM pochodzi od pierwotnej nazwy firmy – Kujawskiej Fabryki Manometrów. Zatem WIKA Polska to dziś nie tylko część międzynarodowego koncernu WIKA, ale także kontynuacja 100-letniej tradycji marki KFM. Korzenie KFM  sięgają 1916 r. kiedy to wynalazca i przedsiębiorca Ignacy Ciechurski założył we Włocławku fabrykę manometrów i termometrów. W momencie powstania warsztat zatrudniał 6 osób, dziś w obu oddziałach WIKA Polska pracuje 1600 osób.

Krótki rys historyczny KFM

manometr KFM

Zabytkowy manometr KFM

KFM przeszła długą drogę od momentu założenia jej przez Ignacego Ciechurskiego jako skromnego warsztatu, do czasów obecnych, kiedy to funkcjonuje jako lider w strukturach światowej korporacji. Na drodze do tego sukcesu pojawiało się wiele kamieni milowych. Jednak dziś możemy być dumni z osiągnięć firmy KFM i dzielić się z naszymi klientami wypracowanym przez KFM potencjałem. Jesteśmy doskonałym przykładem jak z małego zakładu rzemieślniczego powstaje silna globalna korporacja posiadająca filie i oddziały na wszystkich zakątkach globu.

Rok 1949 przyniósł historyczną zmianę, zakład rodziny Ciechurskich upaństwowiono zmieniając jego nazwę na KFM –  Kujawska Fabryka Manometrów. Lata 60-80 to czas inwestycji, wzrostu produkcji, zatrudnienia i eksportu. W 1994 r. firma w wyniku prywatyzacji stała się spółką akcyjną i zmieniła nazwę na KFM S.A. W efekcie w 1998 r. KFM trafiła na Giełdę Papierów Wartościowych. Jakość produktów KFM dostrzegł światowy lider w pomiarach – grupa WIKA i od tego momentu KFM rozwijała dalej się w ramach jej struktur.

 

Podczas pikniku z okazji 100-lecia KFM każdy mógł dodać swój kawałek do robota WIKA.

 

Obchody jubileuszu 100-lecia KFM

Z okazji tak wyjątkowej rocznicy marki KFM, zarówno nasi pracownicy, jak i klienci mogli świętować uroczystości jubileuszu 100-lecia KFM – Kujawskiej Fabryki Manometrów. W czerwcu 2016 r. zorganizowaliśmy uroczystą galę, na którą mieliśmy zaszczyt zaprosić szerokie grono naszych obecnych oraz potencjalnych klientów, a także przedstawicieli świata mediów branżowych – w sumie 150 osób. Jubileusz był doskonałą okazją do bliższego poznania naszej fabryki, jej oferty produktowej, czy w końcu długoletniej historii Kujawskiej Fabryki Manometrów – marki KFM.

Ponieważ bardzo znaczącą rolę w sukcesie firmy KFM odegrał także jej personel, w ramach podziękowania za zaangażowanie, zorganizowany został również wielki piknik rodzinny. Wzięło w nim udział ponad 2200 pracowników wraz z rodzinami oraz wybranych gości.

W przypadku obydwu imprez goście mogli liczyć na mnóstwo atrakcji, cieszyć się doskonałą zabawą, ale przede wszystkich poznać bliżej firmę WIKA Polska oraz historię firmy KFM.

Reasumując na sukces firmy WIKA Polska składa się 100 lat sukcesów marki KFM, które łatwo zmierzyć.

 

 

 

 

 

 

 Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej