Wibracyjny przełącznik poziomu TLS-S i TLS-C firmy WIKA

W świecie pomiarów procesów przemysłowych, precyzyjne pomiary poziomu mają kluczowe znaczenie. Przełączniki poziomu granicznego odgrywają tutaj kluczową rolę, zapewniając optymalną kontrolę i monitorowanie cieczy w zbiorniku. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się bliżej dwóm rodzajom przełączników poziomu granicznego: sprawdzonym przełącznikom pływakowym i innowacyjnym wibracyjnym przełącznikom poziomu (dostępne w WIKA od stycznia 2024 r.).

Dwa rodzaje przełączników poziomu granicznego

  • Float switch

    Przełącznik pływakowy: niezawodny, wszechstronny

    Przełączniki pływakowe są uważane za precyzyjne przyrządy pomiarowe do pomiaru poziomu napełnienia cieczy. Ich zastosowanie obejmuje szeroki zakres branż. W szczególności są one znane ze swojej dokładności, odporności na pianę i lepkość medium, a także z tego, że są ekonomiczne i bezobsługowe. Główną zaletą przełączników pływakowych jest możliwość zintegrowania do czterech punktów przełączania w jednym urządzeniu. Ta elastyczność sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla złożonych aplikacji, w których wymaganych jest wiele punktów monitorowania. Dodatkowo, nawet sondy temperatury, takie jak Pt100, mogą być umieszczone wewnątrz rurki prowadzącej przełącznika pływakowego, aby jednocześnie mierzyć temperaturę procesu.
  • Vibrating level switch

    Wibracyjny przełącznik poziomu: Kompaktowe wykrywanie poziomu granicznego w każdej pozycji

    Wibracyjne przełączniki poziomu oferują kompaktową konstrukcję, która jest szczególnie odpowiednia do monitorowania poziomów granicznych wewnątrz rurociągów. Wyjątkową zaletą jest niezależność od pozycji montażowej. Ułatwia to ich instalację i dostosowanie do różnych zastosowań. Wibracyjne sygnalizatory poziomu są szczególnie popularne w przypadku monitorowania pracy pomp na sucho, ponieważ można je łatwo zintegrować z różnymi systemami dzięki ich kompaktowym rozmiarom i wszechstronności.

Wnioski – Korzystanie z przełączników poziomu granicznego

Dzięki wprowadzeniu wibracyjnych przełączników poziomu, świat pomiaru poziomu w firmie WIKA stał się jeszcze bardziej wszechstronny – zwłaszcza jeśli chodzi o przełączniki poziomu granicznego. Przełączniki pływakowe pozostają jednak zaufaną i dokładną opcją dla aplikacji wymagających precyzyjnego monitorowania i kontroli cieczy. Wibracyjne przełączniki poziomu będą wykorzystywane przede wszystkim w dziedzinie monitorowania rurociągów.

Uwaga
Więcej informacji na temat naszych przełączników pływakowych lub wibracyjnych przełączników poziomu TLS-S, TLS-C i TLS-H można znaleźć na stronie internetowej WIKA. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta.

Polecamy również nasze artykuły
Różnicowe przełączniki ciśnienia zapewniają bezpieczną pracę filtrów
Co to jest przełącznik pływakowy i jak właściwie działa?Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej