Na chilijsko-niemieckim forum „Niemieckie technologie dla rozwoju zielonego wodoru” WIKA Chile zaprezentowała firmę jako kompetentnego partnera w zakresie technologii pomiarowych dla „H2V” na stoisku i podczas prezentacji na ten temat. W tym przypadku V oznacza „verde”, czyli „zielony”. Sukces pojawienia się oddziału był widoczny od razu.
Na forum reprezentowanych było sześć niemieckich firm specjalizujących się w zielonym wodorze, chilijskie Ministerstwo Energii oraz niemiecki operator sieci energetycznej. Publiczność składała się z ekspertów ds. środowiska, dostawców, firm inżynieryjnych i urzędników państwowych. Oddział WIKA spotkał się zatem z bardzo interesującą grupą docelową.
WIKA Chile pokazała możliwości i zagrożenia związane z wodorem
Rafael Rodriguez, szef WIKA Chile, przedstawił prezentację, która została stworzona we współpracy z ekspertami H2 z centrali WIKA. Prezentacja pokazała możliwości, zagrożenia i wyzwania związane z wodorem jako źródłem energii – na przykład produkcja zielonego wodoru wymaga dużych ilości energii elektrycznej. To, czy wynik jest naprawdę „zielony”, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze uszczelnione są systemy. W związku z tym w prezentacji wspomniano również o problemach z emisjami niezorganizowanymi w łańcuchu wartości wodoru, a także z gazem SF6 stosowanym jako gaz izolacyjny w rozdzielnicach w produkcji energii elektrycznej.
W Chile nie ma obecnie przepisów ograniczających emisje niezorganizowane H2 lub SF6. Niemniej jednak celem jest uwzględnienie pełnego zakresu „najlepszych praktyk” w planowaniu obiektów. Jest to znacznie łatwiejsze z wyprzedzeniem niż później, gdy kolejne przepisy muszą zostać wdrożone w istniejących systemach. Jeśli chodzi o rozwiązania WIKA, w prezentacji wspomniano zarówno o systemie pomiarowym EMICO (połączenie manometru i zaworu w wersji do emisji niezorganizowanej), jak i o kompleksowym portfolio WIKA do monitorowania SF6.
Następnie odbyło się dwanaście spotkań firmowych na szczeblu kierowniczym
Prezentacja WIKA Chile na temat wodoru zrobiła wrażenie. Świadczy o tym fakt, że po prezentacji odbyło się dwanaście spotkań na szczeblu kierowniczym. Spółka zależna nawiązała również ważne kontakty podczas przyjęcia w ambasadzie Niemiec. Będą one promować przyszłą współpracę z Chilijskim Stowarzyszeniem Wodorowym.
Uwaga
Więcej informacji na temat wodoru i portfolio H2 firmy WIKA można znaleźć na stronie internetowej WIKA. W razie jakichkolwiek pytań, osoba kontaktowa chętnie pomoże.
Polecamy również nasze artykuły
WIKA opracowuje czujnik ciśnienia do pojazdów z napędem wodorowym
Manometry i wodór: Jakie przyrządy są odpowiednie?
Przełącznik ciśnienia w pociągu z napędem wodorowym gwarancją bezpieczeństwa
Napęd wodorowy: Czyste silniki przyszłości mogą być tak samo wygodne jak współczesne silniki konwencjonalne