Przecięcie wstęgi oficjalnie otworzyło nową fabrykę.

WIKA uruchomiła nową fabrykę w Kazachstanie. Obiekt znajduje się w Atyrau nad Morzem Kaspijskim. Zespół odpowiedzialny za lokalizację potrzebował zaledwie sześciu miesięcy od planowania do rozpoczęcia produkcji – innymi słowy, był to jeden z najkrótszych okresów realizacji tego typu projektów w historii WIKA.

Employees at the new factory in Kazakhstan give the guests of the inauguration ceremony a guided tour of the site.

Po oficjalnej inauguracji nowej fabryki w Kazachstanie, goście mieli okazję zwiedzić zakład.

Andreas Keiger, Executive Vice President Sales EMEAI i członek Zarządu, Enver Shulgin, Senior Vice President CIS Region, Matthias Kirch, Vice President PI Pressure, pracownicy, a także około stu klientów, partnerów biznesowych i przedstawicieli lokalnych władz wzięło udział w ceremonii otwarcia.

Po oficjalnym otwarciu i zwiedzeniu fabryki, gospodarze i goście udali się do Atyrau Oil and Gas University na profesjonalną wymianę. Po licznych powitaniach kierownictwo WIKA zaprezentowało globalną i regionalną strategię firmy, a także jej ofertę produktów i usług. Wieczór w restauracji zakończył się imponującym programem artystycznym i inspirującymi rozmowami.

Nowa fabryka w Kazachstanie ma zaspokoić rosnący popyt w Azji Środkowej

Głównym celem nowej lokalizacji jest zaspokojenie rosnącego popytu w krajach Azji Środkowej, takich jak Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Mongolia i Azerbejdżan. „Dzięki fabryce zwiększymy nasze możliwości eksportowe i wzmocnimy współpracę z lokalnymi dostawcami i producentami”, podkreślił Andreas Keiger podczas ceremonii inauguracyjnej. „Nasza fabryka wyznaczy standardy dla lokalnej produkcji przyrządów pomiarowych”.

The inauguration programme also included a demonstration of Kazakh dances.

Ceremonii inauguracyjnej towarzyszyły występy kulturalne.

Ponadto WIKA będzie ściśle współpracować z Uniwersytetem Nafty i Gazu, aby połączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną edukacją. „Studenci poznają prawdziwe procesy produkcyjne i najlepsze praktyki w dziedzinie metrologii”, powiedział Enver Shulin, wyjaśniając koncepcję. „Zobaczą środowisko pracy w międzynarodowej firmie. Oferujemy obiecujące perspektywy kariery”.

W przyszłości WIKA będzie produkować manometry, separatory membranowe i elektroniczne przyrządy do pomiaru temperatury w nowej fabryce w Kazachstanie. Wszystkie przyrządy pomiarowe będą w przyszłości testowane i weryfikowane w wysokiej klasy laboratorium kalibracyjnym, aby spełnić najwyższe wymagania klientów. W Azji Środkowej głównymi obsługiwanymi segmentami będą przemysł naftowy i gazowy, energetyczny, chemiczny, petrochemiczny i wydobywczy. Produkcja w Kazachstanie ma zostać rozszerzona w nadchodzących latach.

Uwaga
Więcej informacji na temat nowego oddziału można znaleźć na stronie internetowej WIKA Kazakhstan. Nasze międzynarodowe lokalizacje można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasze artykuły
Ochrona klimatu: WIKA promuje e-mobilność i rower służbowy
Centrum rozwoju WIKA: praca na rzecz przyszłości
Nowy budynek szkolny przy wsparciu WIKA Indie

Więcej informacji na temat inauguracji nowej fabryki w Kazachstanie można znaleźć w poniższym filmie.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej