Szpital pod Kijowem korzysta z pomocy dla Ukrainy

Podczas zeszłego lata pracownicy WIKA przekazali łącznie 80.000 euro na pomoc dla Ukrainy, a zarząd uzupełnił tę kwotę do 150.000 euro. Duża część tych pieniędzy znalazła w międzyczasie dobre przeznaczenie i pomogła w wielu obszarach.

20.000 euro trafiło do „AWO Unterfranken” (Stowarzyszenie Pomocy Pracownikom Dolnej Frankonii). Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup zupełnie nowego mobilnego aparatu rentgenowskiego. Przyrząd jest obecnie używany w szpitalu w pobliżu stolicy, Kijowa. WIKA wniosła największy wkład w to urządzenie. Lekarz prowadzący klinikę „nigdy nie spodziewał się tak wspaniałej pomocy”. Napisał do nas entuzjastycznie: „Dzięki temu możemy znacznie podnieść jakość świadczonej przez nas opieki i możemy pomóc lokalnie większej liczbie pacjentów niż byliśmy w stanie wcześniej. Dziękujemy!”. Maszyna znacząco skróciła czas operacji, a tym samym znieczulenia. „To urządzenie znacząco poprawi standard opieki medycznej w całym regionie. Skorzystają na tym pokolenia pacjentów i lekarzy”, jak stwierdził również zarząd AWO Unterfranken.

Również inne instytucje mogły wykorzystać darowizny otrzymane od pracowników WIKA na pomoc dla Ukrainy. W każdym przypadku przekazano po 10.000 euro na rzecz „Kindernothilfe” (niemiecka organizacja charytatywna zajmująca się dziećmi w potrzebie), „SOS Wioski Dziecięce”, „Malteser Hilfsdienst” i organizacji „Lekarze bez granic”.

Pomoc dla Ukrainy zapewnia bezpieczne miejsce dla uchodźców blisko domu

Na przykład „Kindernothilfe” było w stanie zaoferować matkom i dzieciom uchodźców przebywającym jeszcze na Ukrainie bezpieczne schronienie w pobliżu ich kraju na granicy z Mołdawią i Rumunią. Jeden z ich partnerów dostarcza rodzinom uchodźców żywność i środki higieniczne. Ponadto zapewnia dzieciom i młodzieży pomoc psychospołeczną oraz oferuje możliwości kształcenia dzieci w okolicach Charkowa.

5.000 euro trafiło do „Caritas-Sozialstation St. Johannes e. V.” w Erlenbach. Prowadzi ona sklep „Martinsladen”, który pomaga uchodźcom w regionie Lower Main. Wojna jeszcze się nie skończyła. Ale ta gotowość do niesienia pomocy w wielu miejscach daje ludziom z i na Ukrainie siłę do dalszego działania.

Uwaga
Więcej informacji na temat zaangażowania społecznego WIKA można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasze artykuły
Wojna na Ukrainie: Kampania zbiórki funduszy i zakwaterowanie dla uchodźcówPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej