Dzień kariery w nowym Centrum Innowacji WIKA

W listopadzie, już po raz drugi, WIKA była gospodarzem „Dnia Kariery dla przedsiębiorstw rodzinnych”. 650 osób poszukujących pracy, wszyscy absolwenci, wzięli udział w 1000 rozmów z 52 firmami, które zaprezentowały się na stoiskach w naszym nowym Centrum Innowacji.

Prezes Alexander Wiegand nie mógł jaśniej przedstawić znaczenia tego wydarzenia dla firmy WIKA, niż zrobił to słowami: „Aby stworzyć miejsce na ten Dzień Kariery, przełożyliśmy uruchomienie produkcji w naszej nowej hali produkcyjnej, aby dać nam wystarczająco dużo przestrzeni na wszystkie stoiska”.

Stefan Klemm, pomysłodawca i właściciel Klubu Przedsiębiorcy, zachęcał wszystkich chętnych, aby nawet poza zaplanowanymi spotkaniami podchodzili do najważniejszych decydentów z tych firm. Mówił o tym, że wiele osób myśli tylko o bardzo dużych przedsiębiorstwach, a o mniejszych firmach rodzinnych po prostu nie wie. Trzeba też zrobić więcej, aby lepiej informować o zaletach, jakie mają do zaoferowania, takich jak płaska hierarchia, silny duch zespołowy, trwałe perspektywy zawodowe i innowacyjne produkty. Kierownik działu kadr w firmie WIKA, Martina Mischitz, potwierdziła to wszystko. Jednak „gdy kandydaci rzeczywiście przyjdą i się przekonają, są pod wielkim wrażeniem!”.

Zespół organizacyjny w WIKA zrobił wszystko, aby Dzień Kariery okazał się wydarzeniem godnym uwagi. Jak widać, sama WIKA nadal poszukuje wykwalifikowanych pracowników.

Uwaga
Więcej informacji o możliwościach kariery w WIKA oraz o WIKA jako pracodawcy można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasz artykuł
Centrum rozwoju WIKA: praca na rzecz przyszłości

Więcej o pracy w firmie WIKA można dowiedzieć się z poniższego filmu.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej