Miejscem uroczystości był "plac targowy" w Centrum Innowacji.

WIKA uroczyście zainugrowała otwarcie Centrum Innowacji w Klingenbergu. Nowy budynek jest wyrazem nadziei Grupy na przyszłość i dzięki otwartej architekturze oraz nowym laboratoriom high-tech, otwiera nowe horyzonty.

Na otwarcie zaproszono 300 gości, w tym bawarskiego ministra-prezydenta i innych przedstawicieli polityki oraz stowarzyszeń handlowych. Dołączyli do nich również klienci firmy WIKA i opiekujący się nimi pracownicy. Zaproszono 30 pracowników o najdłuższym stażu, którzy reprezentowali wieloletni sukces firmy, podczas gdy 2021 absolwentów praktykantów reprezentowało przyszłość.

Opanowanie wyzwań przyszłości dzięki rozwojowi WIKA

Alexander Wiegand powitał gości słowami nadziei. Między innymi dzięki terminowemu gromadzeniu zapasów, WIKA cieszy się obecnie dynamicznym rozwojem biznesu nawet w dobie cyfryzacji i ograniczonych zasobów. „Rynek przyrządów pomiarowych, czujników i przetworników nadal cieszy się silnym wzrostem” – stwierdził prezes. „Wyzwania przyszłości, takie jak dekarbonizacja lub zmiany demograficzne, można pokonać tylko z pomocą solidnej, niezawodnej technologii pomiarowej i systemów czujników”. WIKA chce zapewnić sobie odpowiedni udział w tym atrakcyjnym rynku zarówno teraz jak i w przyszłości.. Nowe Centrum Innowacji ma pomóc w osiągnięciu tego celu. Jest to miejsce, „gdzie opracowywane są produkty i usługi, które umożliwiają nam pomoc naszym klientom i sprostanie wyzwaniom przyszłości”, jak to ujął Alexander Wiegand.

Klaus Schilling, profesor robotyki i telematyki na Uniwersytecie Juliusza-Maksymiliana w Würzburgu, zabrał gości Centrum Innowacji w podróż „Z kosmosu do życia codziennego”. Przedstawił rozwój sieci maleńkich satelitów, które są tak ważne dla Przemysłu 4.0, ponieważ umożliwiają szybki dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i dlatego są idealne do cyfrowego łączenia urządzeń w sieć. Aby zilustrować swój punkt widzenia, zabrał ze sobą jednego z takich satelitów.

„Taniec molekuł” w Centrum Innowacji

Po południu, w „Tańcu molekuł”, muzyka klasyczna spotkała się z naukami przyrodniczymi – wyjątkowe i wzajemnie powiązane połączenie. Podczas gdy dwaj chemicy, dr Roland Full i dr Werner Ruf, tworzyli kolory i kształty z eksperymentów na szalkach Petriego i wyświetlali je na dużym ekranie, Anne Luisa Kramb i David Marquard, duet skrzypków, siedzieli bezpośrednio przed nimi. Muzycy prezentowali muzykę od Mozarta do Prokofiewa. Ta mieszanka chemii i muzyki pobudzała wyobraźnię – wyjazd w nowe horyzonty odczuwało się niemal fizycznie.

Następnie głos zabrał premier Bawarii, dr Markus Söder. Jako Frankończyk docenił region Dolnego Menu, który jak powiedział jest „sercem Europy”. Następnie powiedział, że WIKA jest doskonałym przykładem na to, że nawet w tradycyjnej firmie tej wielkości, innowacja może być źródłem nowego startupu.

Spostrzeżenia i perspektywy w filmie i podczas zwiedzania z przewodnikiem

Uroczystość uświetniły dwa filmy. Film wprowadzający pokazał fazę budowy Centrum Innowacji w spektakularnym ujęciu poklatkowym, jak również wywiady na temat wyzwań podczas budowy, aspektów zrównoważonego rozwoju nowego budynku i jego znaczenia dla regionu. Z kolei film zamykający to obiecujące spojrzenie w przyszłość. Ponadto za pośrednictwem wiadomości wideo napłynęły pozdrowienia z regionów świata, w których działa WIKA. Po uroczystości zainteresowani goście zostali oprowadzeni po Centrum Innowacji. Wielu kolegów przyczyniło się do sukcesu tego wydarzenia, zaplanowanego na zawsze od 2020 roku, za co pragniemy im serdecznie podziękować.

Uwaga
Dzięki tej uroczystości WIKA oficjalnie nadrobiła również zaległości w obchodach 75-lecia firmy, które zostały przesunięte o rok z powodu pandemii. Dowiedz się ciekawych faktów o 75-letniej historii lub o firmie już teraz.

Przeczytaj również nasze artykuły
Centrum rozwoju WIKA: praca na rzecz przyszłości

Zapoznaj się z naszym Centrum Innowacji w poniższym filmie:Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej