Studio wideo do jakości telewizyjnej

WIKA utworzyła profesjonalne studio wideo w swym obiekcie w Klingenbergu. Na powierzchni ponad 62 metrów kwadratowych zainstalowano sprzęt audiowizualny klasy telewizyjnej, przeznaczony dla różnych formatów – prezentacji, wywiadów oraz webinarów. Tworzone materiały będą służyły do realizacji celów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy.

W studiu wideo dostępnych jest kilka kamer o wysokiej rozdzielczości (4K). Podobnie jak w prawdziwym studiu telewizyjnym, w miejsce zielonego ekranu w materiale pojawia się wirtualne studio – bezpośrednio podczas nagrywania lub na etapie późniejszej obróbki. Oświetlenie można dostosować do istniejących warunków realizacyjnych. Pozwala to każdorazowo zapewnić odpowiednią jakość światła. Ponadto, teleprompter do odczytywania tekstu pomaga prezenterom zapewnić ciągłość wypowiedzi, z jednoczesnym utrzymaniem kontaktu wzrokowego z publicznością.

Bezpośrednie strumieniowanie, jak również postprodukcja z poziomu studia wideo

Proces techniczny realizacji materiału kontrolowany jest z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania. Program umożliwia również bezpośrednie strumieniowanie, czyli transmisję na żywo na różnych platformach społecznościowych, takich jak LinkedIn.

Do produkcji materiału WIKA zaangażowała wielobranżowy zespół. Jego szkoleniem zajęła się firma partnerska dostarczająca wyposażenie studyjne. Na początku grupa zapoznała się z technologią, podstawami filmowania oraz sposobem używania kamery w studiu wideo. Na przykład dowiedziała się, jakie wartości ISO (czułość na światło), jakie przysłony i jakie kąty migawki powinny być stosowane w kamerach. Ponadto, zespół odtwarzał różne sytuacje związane z nagrywaniem, takie jak wywiad i prezentacja. Odpowiednio ustawiał i sprawdzał kamery, korygował ustawienie oświetlenia oraz jakość dźwięku. Zespół wykonał również filmy testowe, a następnie zmontował je w postprodukcji w celu odpowiedniego dostosowania dźwięku i wirtualnego tła.

Dziesięć prezentacji na targi Hannover Messe i Achema

Już podczas szkolenia nowi filmowcy wyprodukowali swój pierwszy „prawdziwy” film: wywiad na temat reguł higienicznego projektowania. Po zmontowaniu filmu, opublikowali go bezpośrednio poprzez livestream na LinkedIn. Odpowiednio przygotowany zespół wideo WIKA podjął pierwsze duże zadanie zaraz po szkoleniu: wyprodukowanie dziesięciu prezentacji na targi HANNOVER MESSE i Achema.

Uwaga
Dodatkowe informacje o firmie WIKA można znaleźć na naszej stronie internetowej. Materiały wideo – zarówno o firmie, jak i o zagadnieniach związanych z technologią pomiarową – znaleźć można na kanale YouTube Grupy WIKA.


Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej