Manometry WIKA są używane do ratowania lwów morskich w Meksyku.

Manometry WIKA odgrywają ważną rolę w ratowaniu lwów morskich w Meksyku – to tylko jeden z przykładów tego, w jak niezwykły sposób można wykorzystać produkty WIKA.

Lwy morskie zamieszkują półwysep Baja California. Jednak ich populacja jest zagrożona przez sieci rybackie i żyłki, w które te stworzenia mogą się zaplątać. Nawet po uwolnieniu mogą umrzeć w wyniku odniesionych obrażeń. Organizacja „Rescate de Lobos Marinos”, założona w 2014 roku, postawiła sobie za cel pomoc tym wodnym ssakom.

Wraz z naukowcami i wolontariuszami, organizacja prowadzi kampanie w regularnych odstępach czasu, aby zidentyfikować lwy morskie i pomóc zwierzętom w złym stanie fizycznym. Złapanie lwów morskich, które mogą ważyć do 1200 kilogramów, i uwolnienie ich z sieci rybackich nie jest jednak łatwym zadaniem. Podejście do nich i uspokojenie ich wymaga wielkich umiejętności. I właśnie w tym miejscu do gry wkracza WIKA: Manometry WIKA są centralnym elementem pistoletów na rzutki. Wynika to z faktu, iż precyzyjny pomiar ciśnienia jest potrzebny do dozowania odpowiedniej ilości dwutlenku węgla, materiału miotającego, w celu oddania skutecznego strzału, w zależności od odległości od zwierzęcia.

Uwaga
Więcej informacji na temat WIKA i produktów naszej firmy można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasze artykuły
Zabezpieczenie przeciążeniowe ELMS1 ratuje życie
Agregat hydrauliczny: bezpieczna i niezawodna technologia pomiarowa
Pomiar poziomu w oczyszczaniu wody i ściekówPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej