Nowy zakład WIKA w Arabii Saudyjskiej stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

WIKA uruchomiła nowy zakład w Arabii Saudyjskiej, wzmacniając swoje zaangażowanie w regionie. W lutym Alexander Wiegand otworzył fabrykę w Dammam wraz z pracownikami, klientami i partnerami biznesowymi. Wśród gości ceremonii inauguracyjnej był również ambasador Niemiec.

High-quality instrumentation solutions are manufactured at WIKA’s new plant in Saudi Arabia.

Nowy zakład WIKA w Arabii Saudyjskiej rozpoczął działalność. Po ceremonii inauguracyjnej goście zapoznali się z procesem produkcji i szerokim portfolio.

Dzięki tej fabryce WIKA umacnia swoją pozycję lokalnego producenta. Fawaz Al-Sahan, kierownik działu automatyzacji procesów w firmie naftowej Saudi Aramco, stwierdził podczas ceremonii, że jest to „największy zakład produkcyjny technologii pomiarowej w Arabii Saudyjskiej”. W przyszłości produkty do pomiaru ciśnienia, temperatury, poziomu i przepływu będą tam wytwarzane na łącznej powierzchni 3000 metrów kwadratowych. Obejmuje to uszczelnienia membranowe, zawory oprzyrządowania i osłony termometryczne do podłączania przyrządów pomiarowych do krytycznych procesów.

Kolejnym celem jest wdrażanie rozwiązań IIoT, aby wspierać klientów w cyfryzacji ich procesów. Ponadto spółka zależna rozszerza zakres usług.

Nowy zakład w Arabii Saudyjskiej zapewnia wysokiej jakości rozwiązania w zakresie oprzyrządowania

„Gwarantuje to, że klienci otrzymują wysokiej jakości rozwiązania w zakresie oprzyrządowania dostosowane do ich konkretnych potrzeb”, podkreślił Alexander Wiegand podczas ceremonii inauguracyjnej. Nowy zakład WIKA w Arabii Saudyjskiej wiąże się również z utworzeniem ponad 100 miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat. Ambasador Niemiec Michael Kindsgrab podkreślił, że inwestycja w Dammam jeszcze bardziej pogłębi bliskie relacje między Niemcami a Arabią Saudyjską. Przytoczył nową fabrykę jako przykład możliwości dla niemieckich firm w tym kraju.

WIKA postrzega siebie jako partnera w rozwoju gospodarczym Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza na drodze do rozwoju obiecujących sektorów gospodarki obok ropy i gazu. Grupa firm jest obecna z oddziałami sprzedaży w Królestwie od ponad 20 lat.

German Ambassador Michael Kindsgrab called WIKA’s new plant in Saudi Arabia an example of the opportunities offered to German companies in the Kingdom.

Podczas inauguracji nowego zakładu w Arabii Saudyjskiej, niemiecki ambasador Michael Kindsgrab również docenił zaangażowanie WIKA w regionie.

Uwaga
Więcej informacji na temat oddziału można znaleźć na stronie internetowej WIKA Saudi Arabia. Nasze międzynarodowe lokalizacje można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasze artykuły
WIKA otworzyła nową fabrykę w Kazachstanie
Uroczyste otwarcie Centrum Innowacji
Amerykańska spółka WIKA Sensor Technology przedstawia nowy zakład

Więcej informacji na temat inauguracji nowego zakładu w Arabii Saudyjskiej można znaleźć w poniższym materiale wideoPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej