Przecięcie symbolicznej wstęgi było częścią ceremonii inauguracyjnej w WIKA Sensor Technology.

WIKA Sensor Technology uruchomiła w amerykańskim stanie Ohio nowy zakład o powierzchni około 22 tys. metrów kwadratowych, tworząc w ten sposób przestrzeń dla przyszłości. W uroczystości, która odbyła się w Creekside w pobliżu Columbus, uczestniczyło wielu gości. Przecinając symboliczną wstęgę, Alexander Wiegand, prezes Grupy WIKA, oficjalnie poświęcił nową siedzibę spółki zależnej.

Kampus WIKA w Creekside zajmuje powierzchnię 14 akrów i stanowi inwestycję o łącznej wartości 5 milionów euro. Istotnym wsparciem dla projektu okazało się partnerstwo z agencjami wsparcia biznesu OneColumbus i JobsOhio. Dzięki zwiększonym mocom produkcyjnym WIKA Sensor Technology powstały już 22 nowe miejsca pracy, a utworzenia kolejnych 23 należy się spodziewać wraz z przeniesieniem linii produkcyjnej manometrów z amerykańskiej centrali WIKA w Lawrenceville w stanie Georgia.

WIKA Sensor Technology skoncentruje się na produktach siłowych

Nowy zakład skupi się na inżynierii i produkcji rodzin produktów siłowych i produktów DirectDrive. W przyszłości stanie się centrum czujników WIKA w Stanach Zjednoczonych. Ponadto uzyskał on certyfikację zgodnie z AS9100D. Ten standard zarządzania jakością umożliwia WIKA lepszą obsługę przemysłu lotniczego.

Komisarz hrabstwa Delaware, gdzie umiejscowiono zakład, wyraził uznanie dla inwestycji WIKA Sensor Technology w regionie. Wskazuje ona wyraźnie, że lokalna gospodarka kwitnie, a sam region posiada potencjał wzrostu. Zarazem ta „prestiżowa inwestycja produkcyjna” łączy region z jego niemieckimi korzeniami, jako że „25,9 procent mieszkańców hrabstwa Delaware ma niemieckich przodków”.

Oddział angażuje się w regionie także społecznie

WIKA Sensor Technology jest również mocno osadzona w regionie poprzez swoje zaangażowanie społeczne. Podczas ceremonii otwarcia przekazano znaczącą darowiznę na rzecz lokalnej organizacji CHA Animal Shelter, prowadzącej schronisko dla zwierząt. W rewanżu CHA nadała firmie tytuł „dożywotniego ambasadora”.

Uwaga
Dodatkowe informacje na temat firmy WIKA i jej portfela produktów można znaleźć na stronie internetowej firmy WIKA. Chcesz dowiedzieć się więcej o Grupie WIKA jako pracodawcy? Odwiedź nasz portal kariery lub zapoznaj się bezpośrednio z ofertami pracy.

Polecamy również nasze artykuły
Uroczyste otwarcie Centrum Innowacji
Centrum rozwoju WIKA: praca na rzecz przyszłości
Inwestycje w Indiach wzmacniają pozycję na rynkuPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej