czujnik-cisnienia-do-tlenu

Przy stosowaniu czujników/przetworników ciśnienia do pomiaru tlenu, czystość wszystkich części mających styczność z medium musi spełniać odpowiednie normy. Wynika to z faktu, że zwiększone ciśnienie lub zwiększona zawartość tlenu w medium może prowadzić do samozapłonu zanieczyszczeń.

Nad tym problemem pracowały różne międzynarodowe organizacje standaryzacyjne, co doprowadziło do ustalenia norm czystości dla przyrządów medycznych. Najistotniejszymi normami obowiązującymi w tym zakresie są ASTM G93 poziomy C, D, E oraz ISO 15001

Model MG-1 czujników lub przetworników ciśnienia spełnia wymagania tych norm czystości i doskonale nadaje się do zastosowań tlenowych.

W celu doboru odpowiedniego czujnika lub przetwornika ciśnienia do Państwa zastosowań, konieczne jest określenie danych technicznych samego czujnika oraz wymaganego poziomu czystości.

Najważniejsze pytanie, jakie należy zadać w tym przypadku, to: Jaka jest dopuszczalna ilość pozostałości węglowodorów w Państwa zastosowaniu? Ilość węglowodorów mierzymy w mg/m. Zwykle jest to 1000 mg/m w zastosowaniach w środowisku przemysłowym lub 220 mg/m dla zastosowań wymagających zgodności z normą ISO 15001.

Wybór opakowania czujnika ciśnienia dostosowanego do czystości danego środowiska produkcyjnego jest bardzo ważny – jeżeli produkcja odbywa się w pomieszczaniu czystym, zalecana jest podwójnie uszczelniona torba. W standardowym środowisku przemysłowym zwykle wystarcza ochronna zatyczka na przyłączu ciśnieniowym czujnika.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania lub, jeżeli chcą Państwo zasięgnąć konsultacji na temat określonego zastosowania przetworników firmy WIKA prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej