Ogniwa obciążnikowe

Łóżka szpitalne z wbudowanymi wagami szybko okazały się wyposażeniem, które jest bardzo istotne dla monitorowania stanu zdrowia pacjenta. To nieoceniona pomoc, zwłaszcza, że wiele zakładów opieki zdrowotnej walczy ze stale rosnącą liczbą osób chorych na COVID/19. Firma WIKA produkuje ogniwa obciążnikowe o wysokim stopniu indywidualnego dopasowania dla producentów łóżek szpitalnych sterowanych elektronicznie.

Personel szpitalny musi znać wagę pacjenta, aby podać mu odpowiednią dawkę leków, płynów i anestetyków. Dla wiedzy o stanie pacjenta równie ważna jest świadomość, czy pacjent przybrał, czy może stracił na wadze. Ma to szczególne znaczenie przy wcześniakach. Jednak precyzyjne ważenie często jest niemożliwe do przeprowadzenia. Wielu pacjentów nie może korzystać ze standardowych wag, ponieważ są np. przykuci do łóżka lub nieprzytomni. Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej zakładów opieki zdrowotnej inwestuje w łóżka szpitalne wyposażone w ogniwa obciążnikowe służące do ważenie w oparciu o technologię cyfrową.

Oferta ogniw obciążnikowych

Producenci łóżek szpitalnych sterowanych elektronicznie często muszą zadowolić się standardowymi komponentami, których używają w swoich urządzeniach ważących. Ponadto większość firm produkujących ogniwa obciążnikowe nie oferuje swoim klientom technicznego doradztwa, np. na temat optymalnego miejsca instalowania czujników, ani nie interesuje się dalszą interakcją między urządzeniem a użytkownikiem. Intuicyjny panel obsługi oraz przyjazna dla użytkownika obsługa to cechy, którymi powinny charakteryzować się tego rodzaju urządzenia przeznaczone dla personelu medycznego.

W WIKA nasi specjaliści dbają o bardzo ścisłą współpracę z każdym producentem łóżek szpitalnych, aby dobrać optymalne ogniwa obciążnikowe. Jeśli w naszym asortymencie brakuje czujnika pasującego do danego rodzaju łóżka, wspólnie z działem rozwoju pracujemy nad stworzeniem odpowiedniego rozwiązania. Dzięki rysunkom i modelom można łatwiej wyobrazić sobie wyrób końcowy. Ponadto jesteśmy w stanie wykonać ekran wagi lub panel obsługi w taki sposób, aby pod kątem funkcji i cech był dostosowany do danego rodzaju łóżka. Żaden inny producent ogniw obciążnikowych nie oferuje swoim klientom tak szeroko zakrojonych usług.

Rozwiązania szyte na miarę

W celu pomiaru i kontroli wagi pacjenta łóżko szpitalne wyposażone jest w system ogniw obciążnikowych, jednostkę sumującą oraz wyświetlacz. WIKA oferuje następujące szyte na miarę komponenty i systemy:

  • Systemy wagowe z ogniwami obciążnikowymi
    Istnieje wiele rodzajów ogniw obciążnikowych. Do najczęściej stosowanych należą czujniki tensometryczne oraz przetworniki belkowe sił tnących i zginających (belka tensometryczna). Wybór rodzaju zależy od tego, w jaki sposób oraz gdzie zamontowane jest ogniwo. Przetworniki belkowe sił tnących i zginających zwykle montowane są między kółkiem jezdnym a jego mocowaniem pod łóżkiem. Czujniki wagowe znajdują się z reguły między dolną a górną ramą łóżka. Większość systemów wyposażonych jest w cztery ogniwa obciążnikowe – po jednym w każdym narożniku. W zależności od rozmiaru łóżka oraz wymaganych funkcji można je wyposażyć w dowolną liczbę ogniw. Dokładna pozycja poszczególnych ogniw zależy od konstrukcji łóżka i sposobu regulacji wysokości podnóżka i zagłówka.
  • Jednostka sumująca
    Jednostka sumująca (nazywana również układem sumującym) odbiera sygnały wyjściowe wysyłane przez ogniwa obciążnikowe, aby obliczyć całkowity ciężar. Ten element umieszczony jest zwykle po środku łóżka. Jednostka sumująca wyświetla ciężar całkowity na wyświetlaczu. Dzięki temu, że jednostka nie działa w oparciu o czujnik siły, można ją umieścić również w innym miejscu, np. w wyświetlaczu lub panelu obsługi.
  • Wyświetlacz
    Ciężar można wyświetlać w kilku miejscach. Jednostkę można umieścić w dolnej lub górnej części łóżka lub z boku. Istnieje również możliwość umieszczenia informacji o wadze na panelu obsługi łóżka. Wyposażenie wyświetlacza w mikroprocesor w bardzo dużym stopniu zwiększa możliwości urządzenia wykraczające poza zwykły pomiar wagi. Wówczas można go zaprogramować w taki sposób, aby przetwarzał dane wysyłane przez każde ogniwo obciążnikowe i rozpoznawał, kiedy pacjent np. zszedł z łóżka albo za bardzo zbliżył się do jego krawędzi.

Zalety koncernu WIKA

WIKA jest koncernem o globalnym zasięgu, posiadającym bardzo duże możliwości produkcyjne, z których korzystają producenci OEM na całym świecie. Korzystne ceny i krótkie terminy realizacji możliwe są dzięki odchudzonym procesom. Wybierając systemy z ogniwami obciążnikowymi, zaufaj naszym kompleksowym usługom i bezkonkurencyjnemu działowi obsługi klienta z segmentu „siła”.

Uwagi
Więcej informacji o naszych produktach służących do pomiaru siły znajdziesz na stronie internetowej WIKA. W razie pytań prosimy o kontakt.

 Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej