przejazd karuzelą

W niemal wszystkich wesołych miasteczkach, działa agregat hydrauliczny, ukryty gdzieś za piękną fasadą. Zasilacz ten odpowiada nie tylko za jego napędzanie, ale gwarantuje także bezpieczeństwo atrakcji.

Odwiedzając wesołe miasteczko, chcesz się dobrze bawić i być szczęśliwym. Prawie nikt nie myśli o bezpieczeństwie jazdy. Tym bardziej ważne jest to, że producent sprzętu do przejażdżki, producent agregatów i dostawcy części już to załatwili.

Agregat hydrauliczny

Poglądowy obraz agregatu hydraulicznego

Niezawodność agregatu hydraulicznego

Wysokiej jakości komponenty są niezbędną podstawą niezawodnej pracy agregatu hydraulicznego. Oprócz pompy, zaworów i siłowników, przede wszystkim technologia pomiarowa musi działać niezawodnie. Warunki pracy tych układów hydraulicznych to nie zabawa.

Warunki robocze agregatu hydraulicznego

Wzrosty i skoki ciśnienia są zwykłym wyzwaniem, powodowanym przez zawory  lub odrzut z cylindrów. Przyrządy do pomiaru ciśnienia muszą być chronione odpowiednimi środkami. W tym celu, tłumiki w porcie ciśnieniowym (przepustnice) są sprawdzonym rozwiązaniem. Czujnik o większym zakresie ciśnienia może również zapewnić bezpieczne działanie.

Temperatura robocza agregatu hydraulicznego

Temperatura otoczenia w instalacjach zewnętrznych jest znacznie bardziej zmienna niż w budynku przemysłowym. Dlatego technologia pomiarowa powinna mieć możliwie najmniejsze błędy temperaturowe, aby niezawodnie kontrolować agregat hydrauliczny – na przykład nawet w środku lata.

Niezawodność komponentów

Częste, a także często gwałtowne zmiany ciśnienia oznaczają, że przyrządy pomiarowe są mocno obciążone. W rezultacie mierzona wartość wędruje i pogarsza się dokładność pomiaru. Przyczyną może być zmęczenie materiału lub zachowanie samego przetwornika ciśnienia (rurka Bourdona w manometrze lub membrana pomiarowa czujnika ciśnienia). Podczas projektowania i produkcji, producent przyrządów do pomiaru ciśnienia musi zapewnić odpowiednie środki. „Samowzmocnienie” elementu ciśnieniowego w produkcji oznacza dodatkowy wysiłek, ale zapewnia korzyść znacząco udoskonalonej stabilności długookresowej. W tym celu, obciążany jest dwukrotnie większym ciśnieniem, niż jego późniejsza wartość maksymalna. W rezultacie, naprężenia w materialne są redukowane nawet przed regulacją przyrządu pomiarowego, a zatem nie później, kiedy są w użyciu przez klienta. Ważnym elementem każdej filozofii jakości jest 100% kontrola na końcu każdej linii produkcyjnej.

Kompleksowy monitoring stanu: ciśnienie, temperatura i poziom

Kompleksowe monitorowanie stanu agregatu hydraulicznego obejmuje nie tylko ciśnienie robocze, ale także temperaturę oleju hydraulicznego i poziomu w zbiorniku. Monitorując temperaturę oleju hydraulicznego, można wcześniej zidentyfikować krytyczne warunki i wydłużyć czas pracy oleju. Z drugiej strony, monitorowanie poziomu napełnienia zbiornika oleju hydraulicznego może sygnalizować niedobory oleju, zanim pompa zacznie zasysać powietrze. W ten sposób bezpieczne działanie agregatu hydraulicznego zapewnione jest tylko wtedy, gdy ciśnienie, temperatura i poziom są odpowiednio monitorowane.

Wniosek

Bezpieczeństwo obwodu hydraulicznego zaczyna się od niezawodności poszczególnych elementów.

Wybrana technologia pomiarowa WIKA dla agregatów hydraulicznych

Wybrana technologia pomiarowa WIKA dla agregatów hydraulicznych

Uwaga
WIKA produkuje wskaźniki, czujniki elektryczne i przełączniki dla wszystkich tych parametrów. WIKA  dba o rozwój swojej technologii pomiarowej i produkuje ją niezwykle sumiennie, aby inni mogli się dobrze bawić. Wybór odpowiednich przyrządów pomiarowych można znaleźć na naszej stronie internetowej WIKA.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej