WIKA Chile przedstawiła informacje na temat wodoru na forum chilijsko-niemieckim.

Na chilijsko-niemieckim forum „Niemieckie technologie dla rozwoju zielonego wodoru” WIKA Chile zaprezentowała firmę jako kompetentnego partnera w zakresie technologii pomiarowych dla „H2V” na stoisku i podczas prezentacji na ten temat. W tym przypadku V oznacza „verde”, czyli „zielony”. Sukces pojawienia się oddziału był widoczny od razu.

Na forum reprezentowanych było sześć niemieckich firm specjalizujących się w zielonym wodorze, chilijskie Ministerstwo Energii oraz niemiecki operator sieci energetycznej. Publiczność składała się z ekspertów ds. środowiska, dostawców, firm inżynieryjnych i urzędników państwowych. Oddział WIKA spotkał się zatem z bardzo interesującą grupą docelową.

WIKA Chile pokazała możliwości i zagrożenia związane z wodorem

Rafael Rodriguez, szef WIKA Chile, przedstawił prezentację, która została stworzona we współpracy z ekspertami H2 z centrali WIKA. Prezentacja pokazała możliwości, zagrożenia i wyzwania związane z wodorem jako źródłem energii – na przykład produkcja zielonego wodoru wymaga dużych ilości energii elektrycznej. To, czy wynik jest naprawdę „zielony”, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze uszczelnione są systemy. W związku z tym w prezentacji wspomniano również o problemach z emisjami niezorganizowanymi w łańcuchu wartości wodoru, a także z gazem SF6 stosowanym jako gaz izolacyjny w rozdzielnicach w produkcji energii elektrycznej.

W Chile nie ma obecnie przepisów ograniczających emisje niezorganizowane H2 lub SF6. Niemniej jednak celem jest uwzględnienie pełnego zakresu „najlepszych praktyk” w planowaniu obiektów. Jest to znacznie łatwiejsze z wyprzedzeniem niż później, gdy kolejne przepisy muszą zostać wdrożone w istniejących systemach. Jeśli chodzi o rozwiązania WIKA, w prezentacji wspomniano zarówno o systemie pomiarowym EMICO (połączenie manometru i zaworu w wersji do emisji niezorganizowanej), jak i o kompleksowym portfolio WIKA do monitorowania SF6.

Następnie odbyło się dwanaście spotkań firmowych na szczeblu kierowniczym

Prezentacja WIKA Chile na temat wodoru zrobiła wrażenie. Świadczy o tym fakt, że po prezentacji odbyło się dwanaście spotkań na szczeblu kierowniczym. Spółka zależna nawiązała również ważne kontakty podczas przyjęcia w ambasadzie Niemiec. Będą one promować przyszłą współpracę z Chilijskim Stowarzyszeniem Wodorowym.

Uwaga
Więcej informacji na temat wodoru i portfolio H2 firmy WIKA można znaleźć na stronie internetowej WIKA. W razie jakichkolwiek pytań, osoba kontaktowa chętnie pomoże.

Polecamy również nasze artykuły
WIKA opracowuje czujnik ciśnienia do pojazdów z napędem wodorowym
Manometry i wodór: Jakie przyrządy są odpowiednie?
Przełącznik ciśnienia w pociągu z napędem wodorowym gwarancją bezpieczeństwa
Napęd wodorowy: Czyste silniki przyszłości mogą być tak samo wygodne jak współczesne silniki konwencjonalnePozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej