Nowy budynek WIKA Korea

Dział planowania zakładów w Klingenbergu wspiera swoje filie, np. w Korei

WIKA prowadzi prace budowlane na całym świecie. Gdy spółka stowarzyszona wznosi nową siedzibę, dział planowania zakładów w Klingenbergu również nad tym pracuje. Tak jak w przypadku WIKA Korea, w przypadku której kierownikiem projektu jest Florian Zahn.

korea_2

Najnowocześniejsze hale produkcyjne i biuro sprzedaży

„Uczestniczymy w procesie planowania i zapewniamy zgodność prac budowlanych z wymaganiami jakości oraz wdrożenie wymagań technicznych zgodnie z potrzebami produkcji” – tak Florian Zahn określa ogólne zadania działu planowania dla nowych i odnowionych budynków.
Analiza potrzeb, rozkład części budynku oraz plan kosztów są przygotowywane we współpracy z danym oddziałem. „Pomagamy w przygotowywaniu przetargów i przydzielaniu zamówień” – mówi Florian Zahn. Kierownicy projektu z działu planowania zakładów posiadają osoby kontaktowe w spółkach stowarzyszonych do wszystkich spraw, np. w Korei jest to Byongseop Kang.
Kolejność i kontrola środków budowania muszą być organizowane w sposób profesjonalny. Firma WIKA posiada lokalny dział zarządzania projektem dla planowanego budynku w Korei, jak również w innych krajach, a sama budowa została zlecona ogólnemu podwykonawcy. Dział planowania zakładów zajmuje się projektami budowlanymi aż do oddania do użytku, również bezpośrednio na placu budowy. Florian Zahn na przykład był w Korei cztery razy. Bardzo chwalił „dobre zgranie zespołu” podczas całej fazy budowania oraz poświęcenie wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu. „Byłem zaskoczony prędkością postępów budowy” – powiedział kierownik projektu. Nowy dom firmy WIKA z budynkiem biurowym i halą produkcyjną w bezpośredniej bliskości Seulu był gotowy do użytku w ciągu dziewięciu miesięcy.


Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej