Ukraina - dostawa rowerów

Od 24 lutego w Europie panuje stan wojny. Od tego czasu miliony Ukraińców uciekły z kraju przekraczając granice Państwa. Zniszczenie infrastruktury i dewastacja prowadzą do tego, iż miliony ludzi żyją na co dzień w ogromnym cierpieniu oraz strachu.

Kampania zbiórki funduszy dla Ukrainy

WIKA pragnie pomóc pokrzywdzonym ludziom, wobec czego rozpoczęto kampanię zbierania funduszy. Podczas niej pracownicy na całym świecie zebrali około 80.000 euro środków pomocowych, które firma uzupełniła do łącznej darowizny wynoszącej 150.000 euro. Część tej kwoty została już przekazana różnym regionalnym organizacjom pomocowym:

  • Organizacje pomocowe

    5.000 euro dla Caritas Erlenbach na lokalne wsparcie dla uchodźców z Ukrainy
  • 20.000 euro dla Bawarskiego Czerwonego Krzyża, tj. dla jego stowarzyszenia regionalnego w Miltenberg-Obernburg na pomoc nadzwyczajną dla Ukrainy
  • 20.000 euro dla Stowarzyszenia Regionalnego Dolnej Frankonii AWO na centralny projekt pomocy „MEDI-HILFE UKRAINA”.

Pozostałą część darowizny przeznaczono na wsparcie dla osób powracających na Ukrainę oraz na prace rekonstrukcyjne.

Zakwaterowanie dla uchodźców

Oprócz wsparcia finansowego zapewniono również zakwaterowanie dla 25 ukraińskich uchodźców. Po przybyciu pierwszych uchodźców do Niemiec, WIKA skontaktowała się z urzędem powiatowym Miltenberg. Udostępniony został budynek w Zakładzie 2 w Klingenberg am Main jako awaryjne miejsce zakwaterowania. Znajdują się tam sypialnie oraz zaplecza sanitarne, a także duża wspólna kuchnia z urządzeniami kuchennymi i pomieszczenie rekreacyjne.

Pierwsza grupa przybyła do tego miejsca dzięki inicjatywie Lions Club i prezesa Alexandra Wieganda. Druga grupa, w której skład wchodziły głównie kobiety i dzieci, została umieszczona w budynku bezpośrednio przez Urząd Dzielnicy Miltenberg. Oprócz podstawowego zaopatrzenia w pościel, ręczniki i lodówkę, mieszkańcy mają również możliwość bezpłatnego spożywania posiłków w porze obiadowej w WIKA Casino.

Aby zapewnić uchodźcom pewien stopień mobilności, WIKA udostępniła im również rowery elektryczne. Lokalny sklep rowerowy „Fahrrad Mertens” w Obernburgu, zaangażował się w ten projekt, pomagając w doborze odpowiedniego roweru, udzielając osobistych instrukcji na temat jego obsługi i przeznaczając każdemu darmowy kask.

Uwaga
Więcej informacji o WIKA można znaleźć na stronie internetowej WIKA.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej