Raport z internatu

Siostra Franciszkanka Mary Stella z przyjemnością informuje, że dzieci z internatu WIKA, którym się opiekuje, mają przed sobą “świetlaną przyszłość”. Nasza firma będzie finansować tę instytucję przez kolejne pięć lat.

Jak pisze siostra Mary Stella w swoim liście, dzieci przechodzą “szeroki i ambitny program edukacyjny”, a następnie są wysyłane do szkół państwowych w celu kontynuowania nauki. Ponadto, są one bardzo pilne, co widać po rzucie okiem na kalendarz roczny z 2014: Na indyjski dzień niepodległości oraz uroczystość upamiętniającą poprzedniego prezydenta kraju, Dr Sarvepalli Radha Krishnana, przygotowały krótki program różnych wydarzeń kulturalnych. W konkursie talentów zorganizowanym przez internat wzięli udział wszyscy uczniowie pisząc eseje, tańcząc i konkurując w zawodach sportowych. Z kolei na Międzynarodowy Dzień Dziecka to dyrektor i pracownicy internatu przygotowali swój własny program. Dzieci mogły też wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach. Jako ostatnie w roku obchodzone było Boże Narodzenie. Dzieci otrzymały nowe ubrania, słodycze i mogły cieszyć się uroczystością. Oprócz tego, wzięły również udział w zawodach sportowych, w których mogły wygrać różne nagrody.

Zawody jako motywacja

Dzieci mogły także wygrać nagrody i certyfikaty w zawodach w pisaniu esejów i publicznym przemawianiu. Najlepsi uczniowie otrzymali prezenty oraz “mnóstwo pochwał i wsparcia moralnego, aby pomóc im w osiągnięciu ich celów”, jak mówi siostra Mary Stella.

Internat WIKA jest jednym z dwóch projektów pomocowych w Indiach utworzonych przez firmę WIKA po przejściu fali tsunami dziesięć lat temu.  Drugi z tych projektów, budowa sierocińca w prowincji Tamil Nadu, został już ukończony.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej