dysza przepływowa

Pod koniec 2018 roku, do aplikacji pomiaru przepływu w Indiach, grupa WIKA po raz pierwszy wyprodukowała dyszę PTC-6 o średnicy 18 cali – w rekordowym czasie zaledwie 20 tygodni. Całkowita długość tej dyszy, włączając wlot/wylot rurowy, wynosiła 13,3 metrów.

 

Zaufana współpraca

Zamówienie zostało zrealizowane dla dostawcy z branży energetycznej z siedzibą z Singapurze. Produkcja ta wymagała dużej precyzji. Klient mógł polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy WIKA w dziedzinie pomiaru przepływu, a w szczególności produkcji dysz przepływowych.

Produkcja dyszy przepływowej

Ta bardzo długa dysza wyprodukowana została w rekordowym czasie zaledwie 20 tygodni. Ważnym kamieniem milowym była udana kalibracja w wewnętrznym laboratorium przepływu, zgodna z normami krajowymi. Wykonaniu dyszy przepływowej postawiono pewne wyzwania. Głównym było wygładzenie odcinków rur, aby utrzymać pożądany poziom wykończenia powierzchni. Konstrukcja dyszy została również zoptymalizowana, aby móc osiągnąć pożądane wyniki.

Perspektywy: zamówienie na dyszę 22-calową

Po pomyślnym zakończeniu, jako specjalista w przepływie, otrzymaliśmy już kolejne zamówienie na na dyszę przepływową PTC-6 – o średnicy 22 cali. Stanowi to nowy rozdział dla grupy WIKA, w którym możemy stać się kluczowym dostawcą dysz przepływowych do stosowania w kotłach parowych.

Uwaga
Więcej informacji na temat przyrządów do pomiaru przepływu można znaleźć na naszej stronie internetowej WIKA.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej