Rower jako "pojazd służbowy" chroni klimat i promuje zdrowie.

Ochrona klimatu odgrywa coraz ważniejszą rolę w firmie WIKA. Temat ten wykracza daleko poza optymalizację własnych procesów i opracowanie odpowiedniej technologii pomiarowej dla naszych klientów. E-mobilność, leasing rowerów i kampania kwiatowa zespołu ds. zrównoważonego rozwoju to przykłady ochrony klimatu, które są tego dowodem.

Dodatkowe stacje ładowania dla pracowników WIKA

Ładowanie samochodu elektrycznego podczas pracy – zostało dobrze odebrane przez pracowników WIKA.

WIKA wspiera e-mobilność swoich pracowników, którzy coraz częściej dojeżdżają do pracy samochodami elektrycznymi. Podobnie jak w oddziałach w Szwajcarii i USA, teraz dostępne są stacje ładowania dla pracowników w siedzibie głównej w Klingenbergu. Istnieje sześć kolumn z łącznie dwunastoma punktami ładowania, z których każdy oferuje moc ładowania wynoszącą co najmniej jedenaście kilowatogodzin.

Użytkownicy rejestrują się za pomocą karty czasu pracy i zainstalowanej aplikacji. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z jednego z punktów ładowania, może zarezerwować jeden z czterech możliwych przedziałów czasowych używając narzędzia do rezerwacji. Oznacza to, że możliwie najwięcej pracowników może ładować swoje pojazdy w godzinach pracy.

Aby wspierać ochronę klimatu: rowerem do pracy

Wypożyczenie roweru w WIKA ma dwa pozytywne aspekty: Przyczynia się do ochrony klimatu, a także promuje zdrowie pracowników. Zawarcie odpowiedniego układu zbiorowego przez Bawarski Przemysł Metalowy i Elektryczny utorowało drogę do leasingu rowerów. Wybierając partnera leasingowego, WIKA zdecydowała się na lidera rynku, firmę JobRad. Pracownicy WIKA mogą skontaktować się z jednym z ponad 6000 wyspecjalizowanych partnerów detalicznych JobRad na miejscu lub online, wybrać rower i zamówić wybrany rower. Od solidnego roweru turystycznego po zaawansowany technologicznie rower wyścigowy i rower cargo po rower elektryczny – wszystko jest możliwe. Aplikacja jest sprawdzana i zatwierdzana przez WIKA. Aby upewnić się, że nowe koła nie „dostaną nóg”, do każdego roweru firma WIKA przekazuje blokadę.

Dzikie kwiaty i zioła dla zachowania bioróżnorodności

Planting open areas also contributes to climate protection.

Celem akcji przeprowadzonej przez zespół ds. zrównoważonego rozwoju było zasianie „pszczelich roślin” i ożywienie pustych obszarów.

Liczne kampanie usuwania uszczelnień w miastach podkreślają fakt, że nasadzenia powierzchniowe wspierają ochronę klimatu. Kampania kwiatowa przeprowadzona przez zespół ds. zrównoważonego rozwoju w firmie WIKA również przyczynia się do ochrony owadów. Trzech stażystów, a także dziewczęta i chłopcy z firmowego przedszkola WIKalino, chętnie pomagali w rozsiewaniu mieszanek nasion dzikich kwiatów i ziół na terenie firmy i na parkingu dla przyczep kempingowych.

Nasiona kwiatów zostały pozostawione na WIKA Experience Day 2022, ale wciąż mogły ujawnić swój pozytywny wpływ. Dzikie kwiaty i zioła oferują wszystkim owadom, a zwłaszcza pszczołom i trzmielom, optymalne źródło pożywienia. W ten sposób, mając na uwadze spadek bioróżnorodności wśród owadów, który wpływa również na inne gatunki zwierząt, zespół ds. zrównoważonego rozwoju „zasiał” wstępne zrozumienie tej kwestii wśród dzieci WIKAlino.

Uwaga
Więcej informacji na temat strategii zrównoważonego rozwoju firmy WIKA można znaleźć na stronie internetowej WIKA.

Polecamy również nasze artykuły
System pomiaru ciśnienia zabezpieczający przed emisjami lotnymi metanu
Zielony wodór: WIKA Chile zrobiła wrażenie na publiczności
Wyróżnieni za oszczędność energii: Micro Precision Products
Zmniejszenie śladu węglowego w zrównoważony sposóbPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej