WIKA dokonała inwestycji w Indiach.

Inwestycje w Indiach przyczyniły się do wzmocnienia pozycji firmy WIKA na całym subkontynencie indyjskim. Należy jednak wspomnieć, że podjęto je w celach wykraczających poza rynek regionalny – tamtejsze oddziały odgrywają coraz większą rolę w zaopatrywaniu firm z szerzej pojętej Grupy WIKA.

Nowa fabryka w Ghaziabadzie

Nowy, wybitnie nowoczesny, charakteryzujący się wysoką wydajnością zakład produkcyjny firmy WIKA, powstał w Ghaziabadzie niedaleko Nowego Delhi (ukazany na zdjęciu powyżej). Zakład zatrudnia około 250 pracowników przy wytwarzaniu szeregu produktów, między innymi przełączników, przetworników i systemów mieszkowych. Powstają w nim też części przyrządów, takie jak obudowy, pierścienie i moduły bimetaliczne. Co więcej, na terenie fabryki znajduje się akredytowane przez NABL laboratorium kalibracyjne przyrządów do mierzenia ciśnienia i temperatury.

Tour of the new assembly lines in Pune.

Zakład firmy WIKA w Pune uruchomił nowe linie produkcyjne wytwarzające akcesoria do manometrów.

Rozwój zdolności produkcyjnych

Obserwujemy duży popyt na akcesoria do manometrów. Z tego względu firma WIKA uruchomiła dwie nowe linie produkcyjne tej grupy produktów na terenie swojego zakładu w mieście Pune. Obie linie mają działać zgodnie z koncepcją „lean” przy zastosowaniu metody przepływu jednej sztuki (one-piece-flow). Co zapewnia płynną produkcję ograniczników wysokiego ciśnienia, przepustnic, kurków i adapterów.

Aby osiągnąć organizację produkcji „Lean” w Pune, WIKA Indie utworzyła pomieszczenie dedykowane metodzie zarządzania jakością „Lean Six Sigma”. Można tam monitorować i oceniać wszystkie cztery placówki firmy WIKA na terenie Indii pod kątem realizacji koncepcji LSS. Potrzebny sprzęt obejmuje płytę MDI, harmonogram postępów projektowych i kalendarz szkoleń. Pomieszczenie znajduje się też biblioteka poświęcona tematyce kaizen oraz koncepcjom lean i Six Sigma.

A flow lab is among the investments in India.

Wycieczka do laboratorium przepływu nowego przełącznika (na pierwszym planie) w Ćennaj.

 

Inwestycje w Indiach obejmują laboratorium przepływu.

Inwestycje w Indiach obejmują też laboratorium przepływu na terenie firmy Switzer w mieście Ćennaj. W przyszłości będą tam produkowane przełączniki przepływu do systemów zraszaczy. Zespół wielu ekspertów stworzył warunki umożliwiające zaprojektowanie takiego produktu z uwzględnieniem międzynarodowych aprobat (UL i FM). Projekt znany jest pod nazwą Fire Sprinkler Flow Detector (Wykrywacz Przepływu Zraszaczy Przeciwpożarowych), w skrócie FSFD: Przyrząd, po aktywacji, wykrywa przepływ wody w systemie zraszaczy po czym inicjuje sygnał alarmowy. W przypadku wysokich budynków warto zainstalować przynajmniej jeden taki przełącznik na każdym piętrze.

Ten model FSFD powstał z myślą o konsultantach budowlanych, integratorach systemów i wytwórcach sprzętu OEM, którzy działają w branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej. Ze względów marketingowych, firma WIKA rozpoczęła już proces rejestracji przełącznika na listach autoryzowanych dostawców branży doradztwa budowlanego. 

Uwaga
Więcej informacji o działalności firmy WIKA w Indiach można znaleźć na stronie internetowej firmy WIKA. Można tam też znaleźć przegląd przełączników przepływu oraz manometrów wraz z akcesoriami. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o zwrócenie się do osoby kontaktowej.

Polecamy też nasze artykuły
Darowizna: Nauka z tabletami – WIKA IndiaPozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej