Obszar komunikacyjny dla nowego centrum rozwoju

Rozpoczęło działalność nowe centrum rozwoju WIKA w Klingenberg, pracujące na potrzeby Grupy WIKA. Skupia ono w jednym miejscu wszystkie osoby zaangażowane w proces innowacji. Koncentracja ta da decydujący impuls, który ukształtuje gospodarczą przyszłość całej Grupy WIKA.

Koncepcja krótkich dystanów

Well-lit workplaces in the new WIKA Innovation Center

Nowe centrum rozwoju WIKA spotkało się z ciepłym przyjęciem wśród pracujących tam osób.

W nowym budynku działy rozwoju i związane z nimi laboratoria sąsiadują ze sobą. Ta bliskość stanowi odzwierciedlenie koncepcji krótkich dystansów, leżącej u podstaw nowego budynku. Ma ona na celu jak najszybsze doprowadzanie przyszłych produktów i rozwiązań do dojrzałości rynkowej i równie szybkie wdrażanie sugestii klientów. O tym, jak ważne są te funkcje dla przyszłości Grupy WIKA, świadczy również decyzja o powiększeniu działów rozwoju poprzez zatrudnienie 50 dodatkowych osób.

Koncepcja krótkich dystansów znajduje wsparcie w otwartej przestrzeni biurowej. Nie przewidziano tu wydzielonych biur, nawet dla kadry kierowniczej. Obok indywidualnych stanowisk pracy, w otwartej przestrzeni znalazły się także miejsca przeznaczone do spotkań i zebrań. Przyjemną atmosferę pracy zapewnia system kontroli warunków klimatycznych, efektywny i zarazem przyjazny środowisku.

Modern workplace in the WIKA Innovation Center

Stanowisko pracy z biurkiem z regulacją wysokości w nowym centrum rozwoju WIKA

Plac rynkowy jako przestrzeń komunikacji

W nowym budynku w Klingenberg uwzględniono również część administracyjną. Mieści się tu recepcja, sprzedaż i wielofunkcyjne centrum szkoleniowe. Plac rynkowy stanowi łącznik pomiędzy budynkiem a właściwym centrum rozwoju (zdjęcie powyżej). Pełni on funkcję przestrzeni do komunikacji dla wszystkich pracowników, w której skład wchodzi także kawiarnia, gdzie można zjeść śniadanie. Plac służy ponadto jako miejsce do organizacji różnego rodzaju wydarzeń.

Wstępna ankieta przeprowadzona wśród kolegów w nowym budynku potwierdziła, że koncepcja krótkich dystansów, projekt przestrzeni i zaplecze techniczne spotkały się z ich uznaniem.

Uwaga
Więcej informacji na temat WIKA, a także przegląd produktówbranż przemysłu i usług serwisowych można znaleźć na naszej stronie internetowej. Ponadto w sklepie internetowym WIKA znajdą Państwo bogaty asortyment przyrządów pomiarowych. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o zwrócenie się do osoby kontaktowej.


Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej