osłona termometryczna na duża skale

W WIKA USA jesteśmy przyzwyczajeni do niezwykle dużych rozwiązań temperaturowych. Jednakże ta prośba klienta nie była normalna, nawet biorąc pod uwagę standardy amerykańskie – podczas zamykania zakładu w miejscowości Freeport (Texas), zaszła pilna potrzeba wymiany dwóch osłon kołnierzowych na nasz system wielopunktowy Flex-O. Potrzebny był rozmiar 37 metrów! Całkowity czas projektowy – od początku do zakończenia – był krótszy niż 5 dni roboczych.

Wyznaczony kierownik projektu zajął się od razu tym zapytaniem i upewnił, że 76 metrów 1.5-calowej rury zostało zamówione od lokalnego dostawcy. Maksymalna dostępna długość wynosiła około 5.5 metra, więc każda osłona termometryczna potrzebowałaby siedmiu spoin doczołowych (w tym pokrywy montażowej), aby osiągnąć całkowitą długość.

Wyzwaniem technicznym w procesie produkcyjnym było uzyskanie pełnej penetracji spoiny, bez upuszczania materiału spawalniczego (wypełniacza) do wnętrza osłony termometrycznej, co utrudniałoby wprowadzenie systemu temperatury Flex-O. Zespół wykonał wszystko dobrze. Wszystkie spoiny przeszły testy rentgenowskie niezależnego laboratorium badawczego. System Flex-O można było łatwo wsunąć do osłony.

Ostatnim wyzwaniem był transport. Aby osłony termometryczne mogły bezpiecznie dotrzeć do Freeport, wymagana była długość platformy transportowej przynajmniej 31 metrów. Do transportu tej wielkości konieczne są specjalne pozwolenia i eskorty policyjne. Natychmiast zarezerwowano specjalną ciężarówkę i uzyskano pozwolenie na transport. Nic więcej nie stało już na przeszkodzie właściwej i terminowej dostawy.

Uwaga
Więcej informacji na temat naszej oferty osłon termometrycznych można znaleźć na stronie WIKA Polska.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej