Wyjście kablowe

Dlaczego nie ma uniwersalnego kodu kolorów dla przewodów przełączników ciśnienia? Pytanie to jest całkowicie uzasadnione, ponieważ uniwersalne kolory stanowią ogromne udogodnienie: nie tylko dla rozróżnienia różnych wersji kabli danego producenta, ale także dla ich dokumentacji oraz instalacji u klientów. Niestety, jak sugeruje zadane przez nas pytanie, uniwersalny kod kolorów nie istnieje.

Każdy producent postępuje zgodnie z własną filozofią, opartą o oczekiwania swoich klientów oraz dostawców. Preferowaną wersję (biały/czarny/czerwony) można znaleźć tylko w pewnym zakresie u niektórych producentów na rynku amerykańskim. Dlatego możemy jedynie wyjaśnić, jaką „filozofią” kierujemy się w dziale elektronicznego pomiaru ciśnienia firmy WIKA Jeszcze kilka lat temu w firmie WIKA stosowano poniższy kod kolorów: brązowy (S+), zielony (U+), biały (0V). Powyższe kolory pochodzą z normy DIN 47100, która obowiązywała do lat 90-tych.

Jednakże norma ta już nie obowiązuje. Dlatego od pewnego czasu zaczęliśmy stosować nowy ujednolicony kod kolorów, który stosowany jest przez prawie wszystkich producentów indukcyjnych przełączników zbliżeniowych i aktualnie jest oferowany jako standard przez wielu producentów kabli podłączeniowych: brązowy (U+), niebieski (0V), czarny (S+).

Powyższe kolory zostały zastosowane w 2007 roku przez firmę WIKA w przetworniku ciśnienia A-10 do zastosowań ogólnoprzemysłowych, a ostatnio zostały zastosowane w specjalnym czujniku ciśnienia do gazów medycznych MG-1 i są stopniowo wprowadzane do całego zakresu produktów.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej