Metalowy mieszek - przełącznik ciśnienia

Jakie korzyści oferują przełączniki ciśnienia wyposażone w mieszek metalowy i dlaczego? Korzyści wynikają z systemu pomiarowego o optymalnej konstrukcji. Takie rozwiązanie zapewnia trwałą, stabilną powtarzalność, wykluczając równocześnie ryzyko wycieków.

Systemy pomiarowe wyposażone w mieszki produkowane są w oparciu o zaawansowaną technikę produkcyjną. Produkcja mieszków metalowych, np. ze stali chromoniklowej lub stopu miedzi, obejmuje kilka etapów. Z metalowego płaskownika najpierw wykrawa się okrągłe tarcze, z których formuje się obiekty o kubełkowym kształcie. Pod wpływem działania wysokiej temperatury wynoszącej ponad 600°C stają się one rozciągliwe. Na koniec są one rozciągane do postaci długich rur o cienkich ściankach.

Niezmienna elastyczność

Wyprodukowanym w ten sposób półfabrykatom za pomocą narzędzi kształtowych i pod wpływem wysokiego ciśnienia nadaje się wymaganą strukturę falistą i odpowiednią wielkość. Kolejny etap polega na sprasowaniu metalowych siłowników przypominających sprężyny do wymaganych wymiarów (długość, średnica zewnętrzna i wewnętrzna). W ten sposób nadaje się im stałą elastyczność umożliwiającą stabilną powtarzalność ruchu. W ostatniej fazie mieszki są odtłuszczane i poddawane pasywacji, czyli zabezpieczane powłoką chroniącą przed korozją.

Mieszki ze stali nierdzewnej do przełączników ciśnienia

Mieszki ze stali nierdzewnej do przełączników ciśnienia

Bezuszczelkowa konstrukcja

W przełączniku ciśnienia mieszek metalowy przylutowany jest do przyłącza procesowego lutem twardym bądź jest z nim połączony spawem. Drugi koniec mieszka połączony jest z mechanizmem transmisyjnym. Urządzenie jest zatem wyposażone w bezuszczelkowy system pomiarowy, który zapobiega wyciekom. Ta właściwość sprawia, że przełączniki ciśnienia wyposażone w mieszek metalowy nadają się do wielu różnych zastosowań. Bezpieczeństwo procesu
gwarantowane jest również w przypadku płynnych mediów.

Precyzja na długo

Mieszek metalowy zmienia swoją długość analogicznie do ciśnienia. Po osiągnięciu określonego punktu przełączania mieszek za pośrednictwem mechanizmu transmisyjnego uruchamia funkcję przełączania. Jeśli ciśnienie ponownie rośnie lub maleje, mieszek powraca do swojego pierwotnego kształtu, a kontakt przełączający do pozycji wyjściowej.

Ruch wydłużający mieszka metalowego wyróżnia się wysokim współczynnikiem liniowości. Różnica przełączania, którą można dokładnie ustawić za pomocą odpowiedniej sprężyny, pozostaje stała. W ten sposób dokładność kontroli ciśnienia i przełączania zapewniona jest na długi czas.

Uwaga
Na stronie internetowej WIKA znajdziesz szczegółowe informacje na temat przełączników ciśnienia z mieszkiem metalowym, np. modele PSM-520PSM-550 oraz PSM-700. W razie pytań doradcy klienta z przyjemnością Ci pomogą.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej