Mocowanie sond poziomu za pomocą uchwytów odciążających kabel

Pomiar poziomu za pomocą sondy poziomu jest prostą procedurą: czujnik jest opuszczany za pomocą kabla do zbiornika lub akwenu wodnego. Akcesoria ułatwiają w niektórych przypadkach montaż, np. zacisk kablowy.

Sonda poziomu mierzy poziom cieczy za pomocą ciśnienia hydrostatycznego. Dlatego czujnik powinien być zainstalowany w najniższym punkcie pomiarowym. W związku z tym, optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie urządzenia pomiarowego na dnie zbiornika lub na dnie akwenu.

 

Zacisk odciążający kabel mocuje kabel sondy poziomu. W ten sposób urządzenie pomiarowe jest utrzymywane nad dnem.

Ochrona sondy poziomu przed zanieczyszczeniami.

W niektórych zastosowaniach w zbiorniku mogą osadzić się  zanieczyszczenia, osady. Substancje te mogą zatkać czujnik i port ciśnieniowy, a tym samym pogorszyć jakość pomiaru. Aby temu zapobiec, w takich aplikacjach sonda musi wisieć w pewnej odległości nad dnem.

Uchwyty do odciążania kabli oferują proste rozwiązanie

Ten typ instalacji wymaga zamocowania kabla powyżej maksymalnego poziomu napełnienia. Idealnie nadaje się do tego zacisk napinający kable. Osprzęt jest zaprojektowany w taki sposób, że siła zacisku jest zwiększona przy obciążeniach rozciągających. Dzięki temu kabel jest stale utrzymywany w żądanej pozycji. 

Po zamocowaniu kabla w odpowiedniej pozycji, zacisk odciążający kabel może być zawieszony na haku lub podobnym urządzeniu. Posiada do tego celu odpowiednie oczko.

Uwagi
Aby uzyskać więcej informacji na temat sond poziomu firmy WIKA, oraz akcesoriów odwiedź naszą stronę internetową. W przypadku pytań prosimy o kontakt. 

Przeczytaj również nasz kolejny artykuł
Jak działa hydrostatyczny pomiar poziomu?

Dowiedz się, jak działa zacisk odciążający przewód do sondy poziomu, oglądając poniższy film:


Ten film dostarcza informacji na temat hydrostatycznego pomiaru poziomu za pomocą sondy poziomu:Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej