konstrukcja mechanicznego przełącznika ciśnienia

Staranny i zorientowany na aplikację wybór materiałów poszczególnych części, jest kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego przełącznika mechanicznego dla maszyn przemysłowych. Medium i temperatura mierzonego medium są parametrami krytycznymi danego zastosowania. Artykuł ten zachęca użytkowników, aby sprawdzili swoje aplikacje, zanim wybiorą odpowiedni i funkcjonalny mechaniczny przełącznik ciśnienia.

Konstrukcja mechanicznego przełącznika ciśnienia obejmuje przyłącze procesowe, element pomiarowy, styki przełączające, wyjście elektryczne i śrubę regulacyjną. Pod kątem standardowych potrzeb rynkowych,  obudowa i części zwilżane (przyłącze procesowe) wykonane są ze stali ocynkowanej lub mosiądzu. Dla korozyjnego środowiska pracy najlepszym wyborem jest stal nierdzewna (np. ANSI 303). Jeśli producent stara się obniżyć koszty, dobrym rozwiązaniem jest stal z powłoką niklowo-cynkową.

Jednym z podstawowych elementów mechanicznego przełącznika ciśnienia jest element pomiarowy. Zwykle stosuje się tu elastyczną membranę lub tłok ze stali nierdzewnej. Membrana zaprojektowana jest dla podciśnień lub niskich zakresów ciśnień do 16 bar, podczas gdy tłok przeznaczony jest dla wyższych zakresów ciśnień do 350 bar. Dla różnych rodzajów mediów i ich temperatur, dostępny jest szeroki zakres materiałów uszczelnień, spełniających określone wymagania. Kauczuk nitrylowo-butadienowy (NBR) jest odpowiedni np. do powietrza, oleju hydraulicznego i temperatur medium od -20 °C do +80 °C. Jeśli medium jest woda, lepszym rozwiązaniem jest kauczuk EPDM (ang. Ethylen-Propylen-Dien-Monomer). Dla temperatur medium do 100°C rozwiązaniem jest kauczuk metylo-winylo-fluoro-silikonowy (FVMQ), który nadaje się do pomiaru mediów o wyższej temperaturze.

 

 

Uwaga
Więcej informacji na temat mechanicznych przełączników ciśnienia, oraz przełączników ciśnienia i temperatury Cella można znaleźć na naszej stronie internetowej.Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej