Zalety skrzynki kablowej sondy poziomu

Skrzynka kablowa sondy poziomu stosowanej do pomiaru poziomu to niepozorne i proste wyposażenie. Pozwala znacznie zmniejszyć koszty instalacji w niektórych punktach pomiarowych.

Sonda poziomu mierzy ciśnienie hydrostatyczne cieczy, na podstawie którego obliczany jest poziom w zbiorniku lub otwartym zbiorniku. Dzięki temu czujniki ciśnienia pozostają stale zanurzone w danej cieczy.

Z tego powodu sondy poziomu muszą być absolutnie szczelne. Dotyczy to również kabli w celu zapewnienia niezawodnej transmisji sygnału. Ze względu na wymagane właściwości, kable sondy poziomu są o wiele droższe od standardowych kabli połączeniowych. Często odległość pomiędzy punktem pomiarowym a jednostką ewaluacyjną jest całkiem spora. Zdarzają się zastosowania, w których przykładowo konieczne jest podłączenie kabla o długości 200 metrów, nawet jeśli mierzony poziom nie przekracza 5 metrów. Poprowadzenie na całej odległości z użyciem kabla połączeniowego sondy poziomu oznacza poważną inwestycję.

Skrzynka kablowa pozwala na połączenie kabli standardowych z kablami sondy poziomu, dzięki czemu połączenie punktu pomiarowego z jednostką ewaluacyjną jest znacznie tańsze.

Skrzynka kablowa umożliwia oszczędne połączenie

W takich sytuacjach inwestycja w skrzynkę kablową jest opłacalna. W jej wnętrzu, drogi kabel sondy poziomu połączony jest za pomocą bloku zaciskowego z niedrogim kablem standardowym zapewniającym dalszą transmisję sygnału.

Skrzynkę kablową instaluje się na zewnątrz zbiornika – można ją przymocować śrubami na stałe do ściany lub umieścić poziomo na zbiorniku.

Skrzynka posiada dwa wloty kablowe, a także element wentylacyjny wyposażony w membranę z folii. Opisany komponent zapewnia kompensację ciśnienia w obudowie i jednocześnie ochronę przed wnikaniem wilgoci.

Uwaga
Informacje techniczne na temat sondy poziomu można znaleźć na stronie internetowej firmy WIKA. Przegląd wyposażenia sondy poziomu wraz z numerami zamówienia można znaleźć w karcie katalogowej wyposażenia dodatkowego. Czy są Państwo zainteresowani zakupem sondy poziomu? Sklep internetowy firmy WIKA oferuje wybrane przyrządy w wersji standardowej. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o zwrócenie się do osoby kontaktowej.

Przeczytaj też nasze artykuły
Jak zapobiegać wniknięciu wilgoci poprzez kabel zanurzalnych czujników ciśnienia i sond poziomu?
Jak działa hydrostatyczny pomiar poziomu?
Czym właściwie jest przetwornik poziomu/ zanurzalny przetwornik ciśnienia?

Więcej informacji na temat hydrostatycznego pomiaru poziomu można znaleźć w następującym filmie wideo:Pozostaw wiadomość
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej