Jaką rolę odgrywają zawory w bezpieczeństwie instalacji?

Niezawodność zaworu ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa całej instalacji. Prawie wszystkie przyrządy do pomiaru ciśnienia działają w połączeniu z zaworem lub kombinacją zaworów. Wybór zaworu wysokiej jakości jest nie tylko niezbędny dla zapewnienia dokładności pomiaru ciśnienia, ale także do zapobiegania niebezpiecznym wyciekom lub uszkodzeniom instalacji.

Niezawodność w przypadku nadciśnienia

1-zawór iglicowy

Zawór iglicowy, model IV10

W przypadku nadciśnienia, należy chronić zarówno operatora, jak i środowisk, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z bardzo wysokim ciśnieniem.

Dlatego zawór iglicowy, zblocze zaworowe lub pojedynczy kołnierz, muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiec niezamierzonemu wyciekowi komponentów, mediów lub gazu w przypadku wzrostu ciśnienia (dławnica przeciwwybuchowa). Dzięki temu operator chroniony jest przed obrażeniami, a środowisko przed zanieczyszczeniem.

Trwałe rozwiązanie

Zawór 2-drogowy

Zawór 2-drogowy, model IV20

Podczas pracy uszczelnienie zaworu musi pozostać szczelne i utrzymywać swoje właściwości przez długi czas.

Jest to zapewnione przez końcówkę trzpienia. Ponieważ nie obraca się, uszczelnienie nie podlega zużyciu, zatem trwałość jest przedłużona. Gwarantuje to długotrwałą szczelność zaworu.

 

Łatwość w użyciu

Zawór 3-drogowy

Zawór 3-drogowy, model IV30

Przy wysokim ciśnieniu jeszcze ważniejsze jest, aby zawór otwierał się i zamykał płynnie. Przy niskiej wartości skrętnej, zawór można obsługiwać bez większego wysiłku i możliwych obrażeń operatora, nawet przy maksymalnym ciśnieniu.

Również pozycję zaworu i przepływ można łatwo kontrolować i dokładnie regulować, obracając uchwyt.

 

Wszystko w jednym

Zawór 5-drogowy

Zawór 5-drogowy, model IV51

Posiadanie jednego dostawcy wielu komponentów to niewątpliwie duża zaleta. Oprócz znacznych oszczędności kosztów, oszczędzamy również czas. Masz również pewność, że zawsze otrzymasz tę samą wysoką jakość.

Jeszcze ważniejsze jest zakupienie systemu, który w całości został przetestowany przez doświadczonych specjalistów przed dostawą, aby ten aspekt nie musiał być ponownie brany pod uwagę podczas instalacji. W ten sposób dostawca staje się prawdziwym partnerem, który zna specyfikę każdego zakładu i zawsze posiada rozwiązania dostosowane do wymagań klientów.

Wniosek

Bezpieczeństwo zakładu zaczyna się od każdego pojedynczego elementu, w tym zainstalowanych w nim zaworów. Dodanie Sami Instruments – teraz WIKA Instruments Italia –  do grupy WIKA poszerzyło jej ofertę. Teraz obejmuje ona również zawory iglicowe, zblocza zaworowe i pojedyncze kołnierze, które w pełni spełniają wszystkie te wymagania i idealnie nadają się do integracji z przyrządami pomiarowymi. WIKA oferuje także kombinowane rozwiązania-zestawy z przyrządami, zaworami i innymi akcesoriami (hook-up), które przetestowane zostały już w połączeniu i mogą zostać od razu zainstalowane. Ponadto, asortyment zaworów obejmuje również zawory kulowe do oprzyrządowania i orurowania, a także zawory i akcesoria do ciśnień do 60 000 psi.

Więcej
Więcej informacji na temat zaworów można znaleźć na stronie WIKA

Polecamy też artykuł
Połączenie przyrządu do pomiaru ciśnienia z armaturą przemysłową – gotowe rozwiązania.Pozostaw wiadomość

Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej