Bariera IS-20

Instalacje lub maszyny stosowane w Europie na obszarach niebezpiecznych muszą być zgodne z dyrektywą ATEX 94/9/WE. Dlatego czujniki ciśnienia lub inne przyrządy pomiarowe z aprobatą ATEX stosowane jako metoda samoistnie bezpiecznej ochrony przeciwwybuchowej muszą być stosowane wyłącznie z barierami posiadającymi aprobatę ATEX.

Jak znaleźć odpowiednią barierę izolacyjną do czujnika ciśnienia w Państwa zastosowaniu? Po pierwsze, konieczne jest zapewnienie zgodności bariery izolacyjnej z „warunkami samoistnego bezpieczeństwa”. Umożliwia to bezpieczne działanie wybranego połączenia czujników ciśnienia i bariery izolacyjnej. Oprócz bezpiecznego działania ważna jest funkcja wybranego połączenia. Nie jest to jednak uwzględnione w dyrektywie ATEX. Zasadniczo, można dobrać odpowiednią barierę izolacyjną do stosowanych czujników ciśnienia po odpowiedzeniu na następujące pięć pytań:

  1. Jaki sygnał wejściowy będzie przetwarzany przez barierę izolacyjną? (sygnał wyjściowy czujnika ciśnienia) (patrz wpisy na blogu z serii „Analogowe sygnały wyjściowe”)
  2. Jaki sygnał wyjściowy powinien być dostarczany przez barierę izolacyjną? (sygnał wyjściowy programowanego kontrolera logicznego PLC)
  3. Jakie napięcie zasilania dostarczane jest do bariery izolacyjnej? (24 VDC, 115 VAC, 230 VAC, …)
  4. Czy wejście i wyjście bariery izolacyjnej jest aktywne czy pasywne? (patrz wpis na blogu „Obwody elektryczne czujników ciśnienia”)
  5. Czy są spełnione „warunki samoistnego bezpieczeństwa”?

Nasi serwisanci terenowi chętnie udzielą porad w sprawie wyboru odpowiedniej samoistnie bezpiecznej bariery izolacyjnej do czujników ciśnienia firmy WIKA zgodnie z ATEX, na przykład modeli IUT-10, IPT-10, IS-20 i IL-10.Pozostaw wiadomość

Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą we Włocławku (kontakt: Włocławek (87-800) ul. Łęgska 29/35 lub mailowo info@wikapolska.pl). Więcej